Nowa wystawa nawiązująca do wspomnień z Auschwitz w muzeum
Otwarta ekspozycja to propozycja dla pasjonatów historii, a także osób zainteresowanych poszerzaniem wiedzy na temat przeszłości obozów koncentracyjnych.
Od wczoraj w Skarżysku – Kamiennej została otwarta bardzo interesująca wystawa pt. „Leśnicy polscy w KL Auschwitz”. Wystawa będzie czynna do 27 lutego 2022 roku. Ekspozycja nawiązuje do wspomnień leśników pochodzących z terenów Radomska i obszarów świętokrzyskiego. Wspomnień bardzo dotkliwych i przykrych związanych z przebywaniem w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki współpracy pomiędzy następującymi instytucjami: Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu, lokalnego Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej, Lasów Polskich, Stowarzyszeniu Leśników Przyjaźni im. św. Jana Gwalberta oraz Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.
W dniu 11 stycznia 2022 roku odbyło się oficjalne otwarcie wystawy. Podczas wernisażu pojawili się liczni goście. Prowadzącym wydarzenie był dyrektor Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Grzegorz Bień. Pośród gości znaleźli się m.in. Piotr Kacprzak, Zbigniew Dąbrowski, Piotr Fitas, Andrzej Warwas, Jerzy Stopa, Andrzej Staśkowiak, Ryszard Sowa.

Wojsko i Technika” zadebiutowało w Czytelni!
Cudze chwalicie, swego nie znacie: polska muzyka na żywo w Skarżysku-Kamiennej!
Muzyczne triumfy II edycji Sacrosongu w Gminie Brody
Mistrz szachowy w mundurze: Policjant zdobywa tytuł najlepszej strategii
Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny: Odkryj lokalne skarby 7 czerwca!
Polska w kryzysie bibliotek: zniknęło ponad 100 placówek w rok
Muzyczne emocje na Dniach Skarżyska-Kamiennej 2026!
90-lecie Suchedniowskiej „Jedynki” im. Emilii Peck – Święto Edukacji i Wspólnoty
Wykorzystaj szansę! Wolne miejsca w Punkcie Dziennego Opiekuna w Adamowie dla Twojego dziecka!
Bezpieczny długi weekend Bożego Ciała – zachowaj ostrożność na drogach!