W Skarżysku-Kamiennej odbyło się Narodowe Czytanie
Już po raz kolejny, mury Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Skarżysku – Kamiennej wypełniły się echem literatury polskiej podczas Narodowego Czytania. Tym razem uczniowie i nauczyciele zmagali się z monumentalnym dziełem Juliusza Słowackiego – „Kordianem”.
Inicjatywę czytelniczą rozpoczęły dziewczynki z klasy ósmej, a dołączając do nich nauczyciele również wyrazili swój entuzjazm dla klasycznej literatury. Niespodzianką spotkania był „osobisty” udział Juliusza Słowackiego, który z wielkim skupieniem obserwował interpretacje swojej twórczości. Na scenie widzieliśmy Janka, który wcielił się w rolę Juliusza Słowackiego, doskonale oddając atmosferę tamtych czasów.
Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji, które uprzyjemniły spotkanie. Wśród nich znalazły się takie elementy jak landrynki ze słynnym nazwiskiem Słowackiego, zakładki w stylu romantycznym oraz cytaty z dzieł sławnego poetę. Pamiątką po tym niecodziennym zdarzeniu była specjalna pieczęć, którą otrzymali wszyscy uczestnicy. Ponadto, uczniowie mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniem interpretacji wylosowanych fragmentów tekstów Słowackiego, co dawało świetne rezultaty.
W tle spotkania rozbrzmiewał utwór Juliusza Słowackiego „Smutno mi, Boże”, zaśpiewany przez Sanah. Ten element spotkania symbolizował połączenie przeszłości z teraźniejszością, a także tradycji z nowoczesnością.

Bezpłatne badania wzroku w Krynkach – sprawdź swój wzrok 15 lipca!
Letni wieczór z Marcinem Sójką w Amfiteatrze!
Koncert podsumowujący rok artystyczny w Studiu Wokalnym CKiR Brody
Świętojanki 2026 w Suchedniowie: Muzyczne święto pełne rodzinnych atrakcji!
Rodzinny Piknik Zdrowia i Bieg po Ziemi Mirzeckiej 2026: Sukces w aktywności i profilaktyce!
Festiwal pod Zaporą: Muzyczne atrakcje i lokalne talenty w lipcu!
Najserdeczniejsze życzenia dla ojców z okazji ich święta