Szkoła w Skarżysku Kościelnym otrzymuje nowe wyposażenie sportowe o wartości 25 tysięcy złotych
Dzięki programowi „Aktywna Szkoła” Ministerstwa Sportu i Turystyki, Stanisława Staszica Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym zyskała nowe, nowoczesne urządzenia sportowe o wartości 25 tysięcy złotych. Dokonano tego w ramach zobowiązania do promowania aktywnej edukacji fizycznej i zdrowego stylu życia wśród uczniów.
Oficjalne uroczystości przekazania nowego sprzętu miały miejsce 17 stycznia. Wydarzenie to odbyło się przy udziale ważnych osób ze władz lokalnych, w tym Jacek Bryzik, Wójt Gminy Skarżysko Kościelne. Sekretarz gminy Marzanna Boczek oraz Grzegorz Pypeć, kierownik referatu infrastruktury, także byli obecni podczas ceremonii przekazania sprzętu.
Jacek Bryzik podkreślił znaczenie wydarzenia dla społeczności szkolnej, mówiąc: „Nowy sprzęt otworzy przed uczniami szersze możliwości rozwoju sportowego”. Tym samym symbolicznie przekazał sprzęt szkole.
Całość inwestycji została sfinansowana w ramach ogólnopolskiego programu „Aktywna Szkoła – sprzęt sportowy dla szkół”, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym celem programu jest promowanie aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, poprzez zapewnienie szkołom dostępu do wysokiej jakości sprzętu sportowego.
Grzegorz Pypeć podkreślił, że priorytetem była różnorodność sprzętu, aby umożliwić uczniom uprawianie wielu dyscyplin sportowych. To wspiera założenie programu „Aktywna Szkoła”, które ma na celu zachęcanie do aktywności fizycznej poprzez dostarczenie odpowiednich środków.

Bezpłatne badania wzroku w Krynkach – sprawdź swój wzrok 15 lipca!
Letni wieczór z Marcinem Sójką w Amfiteatrze!
Koncert podsumowujący rok artystyczny w Studiu Wokalnym CKiR Brody
Świętojanki 2026 w Suchedniowie: Muzyczne święto pełne rodzinnych atrakcji!
Rodzinny Piknik Zdrowia i Bieg po Ziemi Mirzeckiej 2026: Sukces w aktywności i profilaktyce!
Festiwal pod Zaporą: Muzyczne atrakcje i lokalne talenty w lipcu!
Najserdeczniejsze życzenia dla ojców z okazji ich święta