XLVI Piesza Pielgrzymka do Częstochowy: Wyruszenie z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej
Rokrocznie na początku sierpnia, wierni z Skarżyska-Kamiennej gromadzą się, aby wyruszyć na pielgrzymkę. Tegoroczna, już 46. edycja pieszej pielgrzymki do Częstochowy, rozpocznie się 7 sierpnia. Początkowy punkt zgromadzenia to Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, skąd pątnicy wyruszą w swoją duchową podróż.
Msza Święta odbędzie się tego samego dnia rano, inaugurując tym samym pielgrzymkę. Trasa, którą wierni mają do pokonania to niebagatelnym dystans ponad 160 kilometrów. Szacuje się, że codziennie uczestnicy będą musieli przebywać dystans około 20 kilometrów. Docelowo, pątnicy dotrą do Częstochowy 13 sierpnia.
Chcący wziąć udział w rekolekcjach w drodze mogą jeszcze dokonać zapisów. Sekretariat Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej nadal przyjmuje zgłoszenia od osób zainteresowanych udziałem w pielgrzymce.

Rodzinne święto przyrody – „Dzień Błota? Naturalnie!” już 27 czerwca!
Ania Karwan i Ørganek na Dniach Miasta 2026 – dołącz do zabawy!
Nabór do Samorządowego Żłobka w Suchedniowie na rok 2026/2027 rusza w czerwcu!
Uczniowie z SP nr 1 odkrywają tajemnice biblioteki na Towarowej
Świętojanki 2026: Magia tradycji i rozrywki w Suchedniowie
Bezpłatny transport na Noc Kupały w Skarżysku-Kamiennej!
Kobieta straciła 20 tysięcy złotych w oszustwie telefonicznym
Gala miejskiego zakończenia roku szkolnego 2025/2026 w Skarżysku-Kamiennej